7. nedeľa po Trojici

Táto nedeľa pokračuje v druhom cykle tém potrojičného obdobia o spravodlivosti Božieho kráľovstva. Cítiť veľký rozdiel medzi bohatým obsahom nedieľ v slávnostnej a nedieľ v bezslávnostnej polovici cirkevného roka.

Pôvodným introitom Ž 47,2-3 začína výber z druhej knihy žalmov, ukazuje na Pána Boha a Jeho veľkosť.

Evanjelium Mk 8,1-9 o nasýtení zástupu štyritisíc ľudí vysvetľuje veľkosť Boha v Jeho Synovi a epištola R 6,19-23 ďalej pokračuje v tom, ako človek v novom živote v Kristovi zažíva Božiu spravodlivosť a rozumie jej.

 

V našej Agende je pre nedeľu odporučená téma Bože požehnanie zachraňuje, v predchádzajúcej Pokánie ovocím Božieho milosrdenstva.

Z ôsmich vybratých piesní Tranovského kancionála (1949) sa do súčasného dostali: ES 444 Dobroty, lásky plný, ES 452 Ježiši, ako chceš, ES 473 Sám, Pane Bože, ma veď, ES 486 Dobre koná ten, kto pozná, ES 521 Kto len na Boha sa spolieha a ES 669 Pane, jak chceš, nalož so mnou.

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti

Prihlásenie